فیروزه کوبی  ,فروشگاه اینترنتی صنایع دستی  ,صنایع دستی  ,خرید ویپ  ,لمینت متحرک دندان  ,خرید گوی موزیکال  ,خرید آبنما  ,نازل کرتین  ,نازل پرده آب  ,خرید مانتو  ,خريد فرش ماشينى  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,آموزشگاه خیاطی  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,


تصفيه آب

تصفيه آب

بازيكن پرسپوليس علي انصاريان درگذشت

۱۹ بهمن ۱۳۹۹
۰۶:۳۰:۰۸
sed mehdi
نظرات (0)

در گذشتن علي انصاريان

در خصوص نقل قول‌هاي فراوان كه راجب علي گفته شده تنها نمي‌توان به مورد زير اشاره نكرد:

مهدي اميرآبادي، همبازي سابق علي انصاريان در مصاحبه‌اي گفته: سه‌شنبه ۱۴ بهمن بود كه جهت ديدنش به بيمارستان رفتم و حالش خوب بود. مرا هم از پشت شيشه ديد و برايم دست تكان داد. جهت او دست تكان دادم و با دست به خدا اشاره كرد و سقف را نشان داد كه يعني خدا را شكر خوبم و برمي‌گردم! اما فرداي همان روز بود كه وقتي خبر فوتش را شنيدم همه خاطراتش يكجا بر سرم آوار شد.

 

اكثر افرادي كه روز درگذشت علي انصاريان در بيمارستان فرهيختگان حضور داشته‌اند اين گونه نقل مي‌كنند كه بعد از فوت او، خانواده انصاريان گفته بودند بدون اجازه آن‌ها دستگاه تنفسي از بدن علي خارج شده مي‌باشد كه البته اين موضوع شايد يك تشخيص پزشكي باشد و جهت انجام آن نيازي به كسب اجازه از خانواده بيمار نباشد، اما ابهامات ماجرا تنها به اين موارد خلاصه نمي‌شود.

دفاعيات دكتر هاشميان، پزشك معالج علي انصاريان و مهرداد ميناوند در لايو اينستاگرامي‌اش، اما بيش از پيش از وجود اختلاف نظر‌هايي بين او و ديگر پزشكان يا حتي وزارت بهداشت خبر مي‌دهد. جست‌وجويي بيشتر در صفحه اينستاگرام او نشان مي‌دهد كه از مدتي پيش جهت استفاده از دارويي در جريان درمان بيماران كرونايي با ديگر پزشكان و حتي وزارت بهداشت اختلاف نظر‌هايي داشته است. او از مدت‌ها پيش مدعي بود كه روش درماني تازه‌اي جهت بيماران كرونايي دارد.

اين در حالي مي‌باشد كه ادعاي روش‌هاي درماني متفاوتي كه سه تن از پزشكان بيمارستان مسيح دانشوري جهت درمان بيماران كرونايي در پيش گرفته‌اند، بار‌ها از سوي بيماراني كه به اين بيمارستان مراجعه مي‌كنند، تأييد شده است. دكتر هاشميان هم هميشه جهت روش درماني ويژه خود و دارويي كه در صفحه اينستاگرامش هم معرفي كرده، با ديگر پزشكان دچار اختلاف نظر بوده است.

پس از اينكه مهرداد ميناوند و علي انصاريان دو پيشكسوت تيم پرسپوليس به ويروس كرونا مبتلا شده و درگذشتند، مقصودلو(امير تتلو) با انتشار كلمات ناسزا در كانال تلگرامي خود، به اين دو چهره معروف و طرفداران تيم پرسپوليس توهين كرد. مقصودلو دليل فوت اين دو ورزشكار مطرح را درگير شدن طرفداران سرخ پوش فوتبال كشور با خودش عنوان كرد و تيم پرسپوليس را هدف واژه‌هاي اهانت آميز خود قرار داد.در پي اين اهانت، كاربران فضاي مجازي در تلگرام با برگزاري نظرسنجي تصميم گرفتند بايكديگر متحد شوند و كانال مقصودلو را ريپورت كنند تا شبكه اجتماعي تلگرام، اين بستر را نيز جهت انتشار محتوا‌هاي مستهجن بر روي تتلو ببندد.

اخرين خبرها از علي انصاريان زمان حياتش: به گزارش خبرنگار ورزشي ايلنا، دكتر هاشميان، پزشك معالج علي انصاريان درباره آخرين وضعيت او اظهار داشت: شرايط ايشان پايدار نيست و تحت تهويه مكانيكي هستند و به هر حال باتوجه به شدت درگيري ريوي كه داشتند شرايط درگيري ريه شديد مي‌باشد و الان در خواب مصنوعي است. وضعيت ريه ايشان بسيار بسيار نامناسب مي‌باشد چرا كه وسعت درگيري بيماري با ريه ايشان بيشتر شده است.

او ادامه افزود ريه كامل درگير بوده و در اين شرايط همه اقدامات لازم انجام شد اما شب گذشته به علت مشكل تنفسي اينتوبه شدند و شرايط ايشان همين الان كه با شما صحبت مي‌كنم بسيار ناپايدار است. ما بررسي‌ها را انجام داديم و مشخص شد كه درگير آمبولي نيستند اما شدت بيماري ايشان بسيار پيشرفته است. اكسيژن خون ايشان هم افت كرده مي‌باشد كه از مردم عزيز خواهش مي‌كنم جهت بهبود حال ايشان دعا كنند.

رئيس ستاد مقابله با كروناي استان تهران گفت: هيچ شواهد مستندي مبني بر اينكه مهرداد ميناوند و علي انصاريان بر اثر كروناي انگليسي و ويروس جهش يافته جان خود را از دست داده باشند، وجود ندارد. عليرضا زالي گفته جهت اثبات ويروس‌هاي جهش يافته بايد كل ويروس را جدا و از طريق مكانيزم علمي تحت عنوان توالي يابي انجام مي‌شود و مرجع اين كار هم محدود مي‌باشد و تا جايي كه اطلاع دارم ويروسي كه اين دو فوتباليست به آن مبتلا شدند در بين ويروس‌هاي جهش يافته قطعي نيست

آقاي انصاريان، ۲۲ دي روز برگزاري داربي نود و چهارم، به همراه مهرداد ميناوند در ويژه برنامه شبكه تلويزيوني باشگاه پرسپوليس حضور داشت. مهرداد ميناوند بازيكن پيشين تيم ملي فوتبال ايران و پرسپوليس نيز هشتم بهمن ماه به دليل ابتلا به كرونا درگذشت

 

مراسم خاكسپاري علي انصاريان در بهشت زهراي تهران برگزار شد و هشت روز پيش هم مهرداد ميناوند در اثر كرونا درگذشت.در گذشت علي انصاريان پيشكوست فوتبال ايران جامعه ورزشي اين كشور را جهت دومين بار در يك هفته اخير عزادار كرده است. هنوز يك هفته بيشتر از مرگ مهرداد ميناوند، بازيكن سابق تيم ملي ايران نگذشته بود كه علي انصاريان هم چند روز پس از بستري شدن در بخش مراقبت‌هاي ويژه بر اثر ابتلا به كرونا جان باخت.

علي انصاريان، پسر پرشور فوتبال ايران هم دربرابر ويروس مهلك كرونا طاقت مقاومت نداشت، وي براي هميشه ديرفاني را وداع گفت و از كنارمان رفت. خبري پر از غم، غصه و اندوه كه همه‌ي اقشار جامعه توان شنيدن آن را نداشتن، اين روزها پير و جوان، مرد و زن، ورزشي و هنري، همه و همه و همه، كل مردم ايران از خدا مي‌خواستند علي را از ما نگيرد. ولي خومي‌باشد خدا و حمكت علي جان چيز ديگري بود، انگار قلم سرنوشت، نوشته بود تا علي خيلي زود از پيش ما برود تا رفيقش مهرداد احساس تنهايي نكند.

ملت شريف ايران همراه با دلي مملو از غمو غصه و اندوه از دست دادن بازيكني بااخلاق، بازيگري مهربان و پسر خوب ايران علي انصاريان را به اهالي ورزش، فوتبال، هنر، رسانه و خانواده‌ي داغ ديده انصاريان تسليت عرض مي‌نمايد و جهت آن مرحوم غفران واسعه الهي را از خداوند متعال مسئلت مي‌نمايد.

نوشتن اين مطلب خيلي سخت است، گويي حتي كلمات هم از توصيف شدت مصيبت وارد شده به مردم عزيز ايران عاجز و ناتوان مانده اند كه اما، كاش اين حادثه تلخ تاريخ فوتبال ايران اتفاق نمي افتاد و خدا علي را مثل مهرداد از دست نمي‌داديم.
علي انصاريان در سال 1356  چشم به جهان گشود بازيگر سينما و بازيكن پيشكسوت فوتبال ايران، بعد از روزها مبارزه نافرجام با كرونا سرانجام در بهمن ماه سال 1399 در سن 43 سالگي در بيمارستان فرهيختگان تهران چشم از جهان بست و دير فاني را وداع گفت.

وي  در سن 13 سالگي(1369ه ش) با عضويت در تيم جوانان پيام تهران فوتبال حرفه‌اي خود را اغاز كرد. بانك ملي، بانك سپه و فجر سپاسي ديگر تيم‌هايي بودند كه علي انصاريان در سن رده‌ي جوانان در آنها بازي كرده بود، سپس با ملحق شدنش به تيم بزرگسالان فجرسپاسي  فوتبالش را حرفه‌اي تر ادامه داد.وي پيراهن پرسپوليس را در سال1377 بر تن كرد. در طول 88 بازي ك جهت سرخ پوش‌هاي پايتخت انجام داد، 6 بار توانست جهت پرسپوليس گلزني كند.

وي يك سال به سايپا رفت پس ازآن در ادامه دوباره به پرسپوليس بازگشت و 2 سال جهت اين تيم به ميدان رفت. اين مدافع مياني سال 1386 وارد استقلال شد و توانست 23 بازي هم پيراهن اين تيم را بپوشد. استيل‌آذين، استقلال اهواز، گسترش فولاد تبريز و شاهين بوشهرنيز از ديگر تيم‌هايي بودند كه علي انصاريان جهت آنها به ميدان رفت و در آخر در سال ۱۳۹۰ رسما دنياي فوتبال را كنار گذاشت.

در پرونده‌ي مدافع نام آشناي فوتبال ايران 6 بازي هم جهت تيم ملي فوتبال ايران ثبت شده مي‌باشد و جهت اين تيم افتخار آفريني كرد. علي انصاريان در بعد از پايان فوتبالش، وارد عرصه بازيگري شد و در فيلم‌هايي چون پاداش سكوت، كلاف، شروع يك پايان، حكم تير، دو روز تا ماندن، حس خوب زندگي،اژدر، كلوپ همسران و رمانتيسم عماد و طوبا نقش آفريني كرد. "رمانتيسم عماد و طوبا" اين روزها در جشنواره سي و نهم فيلم فجر در حال اكران است.


موضوعات مرتبط:

پكيج تصفيه پساب و فاضلاب صنعتي | 2021

۱۲ بهمن ۱۳۹۹
۰۷:۴۹:۱۵
sed mehdi
نظرات (0)

پكيج تصفيه فاضلاب صنعتي | 2021

تصفيه خانه فاضلاب

پكيج تصفيه فاضلاب صنعتي مي‌تواند به عنوان يك تصفيه خانه فاضلاب كامل با كليه واحدها و قطعات تصفيه در ابعاد كوچكتر در نظر گرفته شود. اين بدان معني هست كه قطعات موجود در تصفيه خانه كامل مانند مخزن هوادهي، مخزن رسوب گذاري، مخزن تزريق كلر، مخزن ذخيره لجن و ST در آن طراحي و نصب مي‌شوند. از پكيج‌هاي تصفيه فاضلاب صنعتي مي‌توان جهت تصفيه انواع فاضلاب در صنايع مختلف مصرف كرد.همين طور مي‌توانيد جهت آشنايي با نحوه‌ي خريد دستگاه آب شيرين كن صنعتي با ما تماس بگيريد.

به دليل مزاياي بزرگ اين دسته گل‌ها، محبوبيت آنها در سالهاي اخير هميشه افزايش يافته است. ابعاد كوچك، اشغال فضاي كم، قيمت مناسب و مقرون به صرفه، قابليت حمل حتي پس از نصب، كارايي بالا، سهولت نگهداري و مصرف از مهمترين مزاياي اين سيستم‌ها است. آب پاكسازان كه حاوي سالها تجربه در زمينه تهيه و ساخت انواع تجهيزات تصفيه پساب و فاضلاب هست، يكي از بزرگترين سازندگان سسيستم‌هاي تصفيه فاضلاب در ايران است.

فاضلاب صنعتي

پكيج تصفيه فاضلاب صنعتي جزء يكي از اصلي ترين خدمات و محصولات شركت آب پاكسازان است. به فاضلاب حاصل از فعاليت مراكز توليدي و صنعتي، فاضلاب صنعتي گفته مي‌شود.اين نوع فاضلاب از نظر كمي و كيفي حاوي طيف وسيعي هست كه با توجه به صنعت، كيفيت و كميت متفاوت است. معمولاً اين فاضلاب حاوي بار آلي بالايي و انواع مختلفي از مواد شيميايي و فلزات سنگين هست، بناجهتن تخليه اين نوع فاضلاب اثرات مخرب و جبران ناپذيري بر محيط زيست و شيوع بيماري‌هاي مختلف در هر مكان ايجاد مي‌كند.

تصفيه اين نوع فاضلاب با توجه به نوع صنعت و نوع فاضلاب متفاوت است. به همين ترتيب، از فرآيندهاي فيزيكي، شيميايي يا بيولوژيكي جهت تصفيه آن مصرف مي‌شود. سيستم تصفيه فاضلاب صنعتي يكي از موثرترين و مقرون به صرفه ترين راه حل‌ها جهت صنايع مختلف است.

پكيج تصفيه فاضلاب صنعتي

سيستم تصفيه فاضلاب صنعتي (سيستم تصفيه فاضلاب شيميايي) يكي از مهمترين تجهيزات در زمينه تصفيه فاضلاب به دليل وجود مواد آلي، فلزات سنگين و ميكروارگانيسم‌هاي خطرناك در فاضلاب ايجاد شده در محيط‌هاي صنعتي است. اين سيستم در واقع مجموعه اي از فرايندهاي مختلف تصفيه فاضلاب شيميايي هست كه بستگي به نوع آلاينده‌هاي موجود در آب با خواص مختلفي تشكيل مي‌شود. شركت آب پاكسازان؛ سازنده سيستم تصفيه فاضلاب صنعتي و شيميايي با آخرين استانداردهاي جهاني كه يكي از گروه‌هاي اصلي در زمينه طراحي و ساخت تجهيزات در زمينه تصفيه آب و فاضلاب مي‌باشد. در ادامه، ما يك راهنماي جامع ارائه خواهيم داد كه شامل ويژگي‌ها و مشخصات موجود در طراحي، ايجاد و اجراي ظروف تصفيه فاضلاب صنعتي، قيمت سيستم‌هاي تصفيه فاضلاب شيميايي و مزايا و كاربردهاي محصولات ايجاد شده توسط اين گروه است.

سيستم تصفيه فاضلاب صنعتي چيست؟

يكي از بزرگترين مشكلات و نگرانيهاي كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه، مصرف زياد آب در صنعت و ورود مواد آلي، فلزات سنگين و آلاينده‌هاي خطرناك به آن است. علاوه بر مصرف زياد آب در كارخانه‌ها و پالايشگاه‌ها و وجود مشكلات خشكسالي در مناطق مختلف جهان، فاضلاب ايجاد شده توسط اين مجتمع‌ها به تهديدي جدي جهت محيط زيست تبديل شده است. باكتري موجود در فاضلاب بيمارستان مي‌تواند منشا بسياري از بيماري‌ها باشد و نفوذ آنها به آب‌هاي زيرزميني خطرات زيادي را به همراه دارد. جهت اين منظور، سيستم تصفيه فاضلاب صنعتي جهت تصفيه و حذف آلاينده‌هاي خطرناك قبل از ورود آنها به طبيعت طراحي شده است.

در محيط‌هاي صنعتي و بيمارستاني، فاضلاب پس از ورود به يك سيستم شيميايي تصفيه فاضلاب، مراحل مختلفي را طي مي‌كند و در هر مرحله، بخشي از آلاينده‌ها از آن خارج مي‌شود. در نهايت، پساب قادر به ورود به محيط خواهد بود. البته بايد توجه داشت كه قابليت‌هاي در نظر گرفته شده طراحي تجهيزات در مرحله اول به نوع فاضلاب، مواد آلي و آلاينده‌هاي موجود در آن و همچنين ميزان ايجاد فاضلاب در محيط بستگي دارد. از اين رو، سيستم تصفيه فاضلاب بيمارستان با كارخانه‌هاي سازنده  مواد غذايي متفاوت است.

روش تصفيه فاضلاب صنعتي

به طور كلي و صرف نظر از نوع فاضلاب توليدي در صنعت، روشهاي مختلف تصفيه فاضلاب شيميايي در اين ظروف در نظر گرفته شده كه مهمترين آنها موارد زير است:

تصفيه فيزيكي فاضلاب شيميايي

اولين و مهمترين مرحله در تصفيه فاضلاب صنعتي مصرف از روشهاي فيزيكي جهت حذف آلاينده‌هاي جامد موجود در آب است. در هر صنعت، ذرات جامد بزرگ ممكن هست در آب معلق شوند، كه مي‌توانند از طريق فرآيندهايي مانند رسوب زدايي، فيلتراسيون و رسوبات شيميايي حذف و رسوب كنند. اين مرحله تاثيري در كاهش ميزان مواد آلي و آلاينده‌هاي شيميايي خطرناك در فاضلاب ندارد.

تصفيه شيميايي فاضلاب صنعتي

مخازن و حوضچه‌هاي تزريق مواد شيميايي دومين مرحله مهم جهت حذف آلاينده‌هاي شيميايي در فاضلاب‌هاي صنعتي است. نوع مواد شيميايي تزريق شده در اين مرحله به پساب و نوع ماده موجود در آن بستگي دارد. به عنوان مثال، در محيط‌هايي كه روغن، گازوئيل و ذرات كلوئيدي در پساب وجود دارد، مواد منعقد كننده را مي‌توان با تزريق از آب جدا كرد. مقدار و دوزهاي مواد شيميايي را مي‌توان به طور خودكار تنظيم كرد، مقدار و نوع آن با توجه به اندازه گيري‌هاي PH و غيره تعيين مي‌شود.

تصفيه فاضلاب بيولوژيكي

مرحله بسيار مهم ديگر در سيستم تصفيه فاضلاب صنعتي، تصفيه بيولوژيكي است. عبور فاضلاب از لايه لجن در شرايط هوازي و بي هوازي دو روشي هست كه به طور گسترده اي در صنعت تصفيه فاضلاب مورد مصرف قرار مي‌گيرد، جايي كه تجهيزات و روشهاي مختلفي جهت هر يك طراحي و تهيه شده است. يكي از اين روشها تصفيه فاضلاب UASB هست كه مواد آلي موجود در فاضلاب را در شرايط بي هوازي از بين مي‌برد. محبوب ترين روش‌هاي تصفيه بيولوژيكي فاضلاب SBR، RBC، ASBR و FBR هستند كه بستگي به نوع فاضلاب در طراحي و توليد سيستم‌هاي تصفيه فاضلاب مصرف مي‌شود.

طراحي سيستم تصفيه فاضلاب شيميايي

طراحي سيستم تصفيه فاضلاب صنعتي

طراحي سيستم بندي فاضلاب صنعتي يا شيميايي از دقت بسيار بالايي برخوردار هست و عوامل و پارامترهاي زيادي در نظر گرفته مي‌شود. نوع فاضلاب، مقدار BOD، COD، TOC و FOG، نوع آلاينده‌ها، فلزات سنگين، فاضلاب روغني و غيره، مقدار فاضلاب ايجاد شده در دوره‌هاي زماني خاص، دما، pH و به طور كلي زمينه فعاليت گياه يا صنعت آنها در طراحي سيستم‌هاي تصفيه فاضلاب صنعتي موثر هستند.

عناصر ديگري كه در طراحي سيستم تصفيه فاضلاب شيميايي بسيار مهم هستند، مواد به كار رفته در توليد اجزا و قطعات مختلف آن است. در ساختار اين سيستم‌ها، به طور كلي، مخزن، جمع كننده زباله مكانيكي، سيستم‌هاي جمع آوري لجن، موتورهاي الكتريكي، صفحات الكتريكي، لوله‌ها و اتصالات را مي‌توانيد مشاهده كنيد. به دليل تماس زياد مخزن با فاضلاب‌هاي غني از آلاينده‌هاي شيميايي، از گيره‌هاي فلزي فولاد كربن در توليد بدنه آنها مصرف مي‌شود. اين كابينت‌ها به دليل پوشش اپوكسي كاملاً در برابر خوردگي مقاوم هستند.

ساخت سيستم‌هاي تصفيه فاضلاب صنعتي و شيميايي

كمپاني آب پاكسازان يكي از بزرگترين سازندگان سيستم‌هاي تصفيه فاضلاب صنعتي هست كه بيش از 30 سال در زمينه ساخت و طراحي تجهيزات تصفيه فاضلاب فعال است. طي سالهاي فعاليت در اين زمينه، اين گروه موفق به اجراي پروژه‌هاي بزرگ محلي و بين المللي شده اند. رعايت استانداردهاي بين المللي در طراحي و توليد سيستم‌هاي تصفيه فاضلاب شيميايي، تنوع بالاي محصول و طراحي منحصر به فرد بر اساس نوع تقاضا تحت نظارت مهندسان مجرب از اصلي ترين ويژگي‌هاي محصولات اين شركت است. كارشناسان اين گروه آماده ارائه مشاوره و راهنمايي‌هاي لازم قبل از خريد سيستم تصفيه فاضلاب صنعتي هستند.

قيمت سيستم فاضلاب صنعتي

تصفيه فاضلاب در محيط‌هاي صنعتي كاملاً منحصر به فرد هست و بايد روش‌ها و مراحلي را كه متناسب با نوع آلاينده‌هاي موجود در آنها باشد در نظر گرفت. در نتيجه، قيمت سيستم‌هاي تصفيه فاضلاب صنعتي متفاوت هست و نرخ‌هاي مختلفي جهت محيط‌هاي مختلف وجود دارد. ظرفيت و اندازه مخزن، مواد سازه، اتصالات و ساير اجزاي سيستم تصفيه فاضلاب از جمله عوامل موثر بر قيمت سيستم تصفيه فاضلاب صنعتي است. جهت استعلام قيمت سيستم تصفيه فاضلاب صنعتي و شيميايي مي‌توانيد از كانال‌هاي ارتباطي ذكر شده در پايين صفحه مصرف كنيد. البته شايان ذكر هست كه بستگي به ظرفيت مخزن و ميزان فاضلاب ايجاد  شده در صنعت، مواد آن ممكن هست تغيير كند. در تصفيه خانه‌هاي كوچك، از فايبرگلاس بدنه مخزن مي‌توان جهت سيستم بندي تصفيه فاضلاب صنعتي نيز مصرف كرد.

مصرف سيستم فاضلاب صنعتي آماده

همانطور كه گفته شد، در طراحي، ساخت و اجراي سيستم بندي فرآيند صنعتي و شيميايي، توجه به نوع پساب و صنعت مورد نظر ضروري است. زيرا گزينه‌هاي كاملاً متفاوتي جهت هر محيط صنعتي طراحي و مصرف مي‌شود. از جمله شاخه اصنافي كه اين شركت در آنها يك سيستم تصفيه فاضلاب صنعتي را طراحي و ساخته اند، مي‌توان موارد زير را ذكر كرد:

 • سيستم تصفيه فاضلاب نساجي
 • پكيج تصفيه فاضلاب بيمارستان
 • سيستم تصفيه فاضلاب جهت كشتارگاه‌ها و دام‌هاي صنعتي
 • پكيج تصفيه فاضلاب دارويي
 • تصفيه خانه‌هاي فاضلاب كارخانه‌هاي رنگ سازي
 • تصفيه فاضلاب جهت مناطق صنعتي
 • پكيج تصفيه فاضلاب صنايع غذايي
 • سيستم تصفيه فاضلاب جهت گياهان روغن نباتي
 • تصفيه فاضلاب صنعتي جهت پالايشگاه‌ها و نيروگاه ها
 • تصفيه فاضلاب شيميايي جهت صنايع فولاد
 • سيستم تصفيه فاضلاب كارخانه‌هاي شوينده و آرايشي

مزاياي مصرف از سيستم بندي‌هاي بهداشتي شيميايي

مهمترين و بي نظيرترين ويژگيهاي مثبت محصولات تصفيه فاضلاب اجرا شده توسط آب پاكسازان عبارتند از:

 1. راندمان بالا در محيط‌هاي صنعتي با آلاينده‌هاي مختلف
 2. مقاومت در برابر خوردگي بالا مخازن، لوله گذاري و اتصالات
 3. اين كارگاه از كارگاه توليدي به سايت نصب Paquet منتقل مي‌شود
 4. سرعت بالا در ساخت، نصب و راه اندازي سيستم بندي
 5. از آنها مي‌توان در محيط‌هايي با درجه حرارت و شرايط آب و هوايي متفاوت مصرف كرد
 6. طراحي به خوبي متناسب با محيط و فضاي نصب سيستم است
 7. مصرف كم انرژي
 8. نصب، راه اندازي و نگهداري در زمان كوتاه و هزينه كم

لازم به ذكر هست كه مشخصات هر محصول از اين شركت بر اساس محيط زيست و شرايط مطلوب طراحي و تعريف مي‌شود.


موضوعات مرتبط:

فروش تصفيه آب صنعتي اهواز | 100% تضميني

۴ بهمن ۱۳۹۹
۰۹:۳۴:۴۷
sed mehdi
نظرات (0)

فروش تصفيه آب صنعتي اهواز | 100% تضميني

حفظ ممبرين صنعتي

 براي جلوگيري از رشد آلودگي‌هاي ميكروبي و خشك شدن فيلترهاي پوسته‌ي صنعتي ، مي‌توان از اين روش در صورت خاموش شدن طولاني مدت دستگاه آب‌تصفيه‌كن صنعتي RO مصرف كرد.در اين روش و پس از خاموش شدن دستگاه ، فيلترهاي پوسته‌يي در مواد شيميايي مناسب نگهداري مي‌شوند و اين باعث مي‌شود كه فيلترهاي پوسته‌يي كارايي خود را در آب شيرين كن در سيستم از دست ندهند. فروش و خريد دستگاه آب شيرين كن صنعتي بدون دغدغه را با ما تجربه كنيد.

"انتخاب مواد شيميايي مناسب براي نگهداري پوسته‌هاي اسمز معكوس صنعتي به نوع فيلتر بستگي دارد. در اين راستا توصيه مي‌شود براي انتخاب بهترين نوع مواد شيميايي از متخصصان مشاوره شود."

واحد شستشوي CIP براي فيلترهاي پوسته‌ي صنعتي

واحد CIP در دستگاه‌هاي آب‌تصفيه‌كن صنعتي يكي از پركاربردترين مواد براي شستشوي پوسته‌يي است. در اين راستا ، انجام اين كار به موقع و پيروي از روش CIP براي پوسته‌هاي صنعتي مهم است. در اين زمينه ، ممكن است بپرسيد ، كارآيي عمليات SCAN در پوسته‌هاي صنعتي چيست؟ در پاسخ ، بايد گفت كه كارايي يك واحد CIP در دستگاه‌هاي آب‌تصفيه‌كن صنعتي RO بسيار بستگي به نوع و مقدار بسته بندي پوسته‌يي دارد. عامل تأثيرگذار ديگر در اين زمينه كيفيت عملكرد CIP دستگاه‌هاي آب‌تصفيه‌كن صنعتي است.روش‌هاي مختلف شستشوي پوسته‌ي صنعتي در سيستم‌هاي آب شيرين كن RO با هم مصرف مي‌شود و اين روش‌ها بايد براي افزايش كارايي و كارايي فيلترهاي پوسته‌ي صنعتي با هم مصرف شوند.

روش‌هاي آب‌تصفيه‌كن صنعتي

براساس گزارش بازرگاني خبرگزاري مهر ، مصرف آب خالص در صنايع مختلف باعث افزايش كارايي و كيفيت توليد مي‌شود. از اين آب تصفيه شده در صنايع نفت ، گاز ، پتروشيمي ، صنايع غذايي ، دارويي و آب آشاميدني مصرف مي‌شود. همچنين ، دامنه كاربرد آب شيرين كن شامل كشاورزي ، دامداري ، پرورش ماهي و غيره است. خلوص آب تصفيه شده مورد نياز در صنايع مختلف متفاوت است.منابع تأمين آب خام، گياهان مختلف بسته به موقعيت مكاني خود از منابع مختلفي براي تأمين آب مورد نياز مصرف مي‌كنند. منابع تأمين آب مانند آب چاه ، آب رودخانه ، آب سطحي و آب دريا براي بهره برداري به مراحل مختلف تصفيه نياز دارند.

آب شيرين كن چاه

مصرف از آب چاه يكي از محبوب ترين راه‌هاي تأمين آب صنايع است. اما با افزايش برداشت آب از منابع آب زيرزميني ، سطح سفره‌هاي زيرزميني به تدريج كاهش يافته و در نتيجه ، مقدار نمك‌هاي موجود در آب خام افزايش يافته و به اصطلاح آب نمك شورتر مي‌شود. در مناطق صنعتي كه واحدهاي مختلف صنعتي فعاليت مي‌كنند ، دفع نامناسب زباله‌هاي مايع اين مشكل را تشديد كرده و خطرات آن را افزايش مي‌دهد. در نتيجه ، در برخي موارد ، ناخالصي هايي در آب وجود دارد كه توسط سيستم‌هاي پيش تصفيه ساده مانند فيلترهاي شن و فيلترهاي كربن پاك نمي‌شوند و بنابراين به مراحل پيشرفته تر قبل از تصفيه نياز دارند. به طور كلي ، محبوب ترين روش براي تصفيه نهايي تمام منابع آب ، مصرف از دستگاه‌هاي آب‌تصفيه‌كن صنعتي با اسمز معكوس است.

دستگاه آب شيرين كن دريا

مصرف از آب دريا در صنايع و كارخانه هايي كه فاصله كمي از دريا دارند بسيار رايج است. روش معمول براي آب شيرين كن دريا ، اسمز معكوس است. تنها تفاوت اين است كه كليه تجهيزات شيرين سازي دريايي بايد در برابر خوردگي شديد در آب دريا مقاوم باشند. بنابراين ، بيشتر تجهيزات اين دستگاه‌ها مانند پوسته‌ها ، پمپ‌ها و لوله‌ها از ساير دستگاه‌هاي آب شيرين كن گران ترند. بنابراين ، هزينه آب شيرين كن دريا بسيار زياد است و در بسياري از موارد از نظر اقتصادي توجيه ندارد ، بنابراين آب دريا فقط در مواردي كه منابع ديگر غيرقابل دسترسي هستند ، به عنوان منبع فاضلاب مصرف مي‌شود. (Fillman Wells) يك روش خوب براي استخراج آب دريا است كه هزينه قبل را بسيار كاهش مي‌دهد.

آب شيرين كن رودخانه

آب شيرين كن رودخانه يك روش اقتصادي براي صنايع مستقر در امتداد رودخانه‌ها است. از ويژگي‌هاي مهم آب رودخانه وجود ذرات بسيار زياد است. بنابراين ، قسمت قبل از تصفيه براي تصفيه اين آب از اهميت ويژه اي برخوردار است. مصرف از حوضچه‌هاي رسوب گذاري ، فرآيند انعقاد ، سيستم اولترافيلتراسيون ، فيلترهاي شن و ماسه و كربن از جمله پيش تصفيه‌هاي معمول آب‌هاي سطحي است. پس از فرآيند پيش درماني ، از سيستم اسمز معكوس براي درمان نهايي مصرف مي‌شود. يكي از مهمترين موارد براي بهبود كيفيت فرآيندهاي CIP در دستگاه‌هاي آب‌تصفيه‌كن صنعتي ، انتخاب ماده تميز كننده مناسب براي شستشوي فيلترهاي پوسته‌يي است.

آب شيرين كن با اسمز معكوس

اقتصادي ترين و راحت ترين روش براي آب شيرين كن امروزه در اكثر كشورها ، روش RO است. در دستگاه آب شيرين كن RO ، آب پر فشار از پوسته‌هاي اسمز معكوس عبور مي‌كند. پوسته‌هاي اسمز معكوس قادر به حذف بيش از 99٪ آب محلول هستند. مهمترين ماده شيميايي مورد مصرف در اسمز معكوس ضد آزار و اذيت است. يكي از مهمترين موارد در محافظت از فيلترهاي پوسته‌ي صنعتي و افزايش عمر مفيد آنها مصرف از روش‌هاي مختلف و البته مناسب براي شستشوي پوسته‌يي است. فيلتر پوسته‌يي فيلتر آب صنعتي يكي از گرانترين قسمت‌هاي سيستم آب شيرين كن با اسمز معكوس است. بنابراين ، براي كاهش هزينه‌هاي نگهداري تجهيزات ، مصرف از روش‌هاي موثر نگهداري و محافظت از فيلتر پوسته‌ي صنعتي ضروري است.

روش الكترودياليز

الكترودياليز تركيبي از روش‌هاي جداسازي پوسته‌ و يون است. از اين رو ، در اين روش از پوسته‌يي مصرف مي‌شود كه ماهيت مشابه رزين‌هاي تبادل يوني دارند. عامل پخت در سيستم شستشوي الكتريكي جريان مستقيم است. در حال حاضر مصرف از الكترودياليز در كشور ما معمول نيست. شستشوي پوسته‌ آب‌تصفيه‌كن صنعتي بايد توسط يك متخصص انجام شود ، زيرا مصرف از روش اشتباه يا اجراي روش اشتباه مي‌تواند صدمات جبران ناپذيري به فيلتر پوسته‌ وارد كند و در بعضي موارد باعث از بين رفتن كامل آن شود. گروه مهندسي با سال‌ها تجربه در زمينه طراحي و فروش دستگاه‌هاي آب‌تصفيه‌كن صنعتي RO جهت سهولت و تسريع در پاسخگويي به سوالات شما مشتريان عزيز ، امكان مشاوره رايگان قبل از انتخاب و خريد محصول را فراهم آورده است.

آب شيرين كن رزين

كاربرد رزين تبادل يوني در صنعت آب شيرين كن بسيار گسترده است. از رزين‌ها براي جداسازي انتخابي آنيون‌ها يا كاتيون‌هاي محلول در آب مصرف مي‌شود. با يونيزاسيون كامل در آب ، آب يونيزه شده بدست مي‌آيد. اين فرآيند براي تهيه آب فوق خالص مصرف مي‌شود. در اين روش ابتدا آب وارد دستگاه اسمز معكوس مي‌شود و در مرحله بعد توسط رزين كاملاً ديونيزه مي‌شود. از آب خالص در صنايع دارويي و ساير صنايع حساس مصرف مي‌شود. رزين‌ها به سه دسته مخلوط آنيوني ، كاتيوني و بد تقسيم مي‌شوند. از رزين‌هاي كاتيوني براي حذف كاتيون‌ها ، از رزين‌هاي آنيوني براي از بين بردن آنيون‌ها و از رزين‌هاي بد براي حذف هر دو كاتيون و آنيون مصرف مي‌شود. بيشترين كاربرد براي رزين‌هاي كاتيوني در جامدات است. در يك سخت كننده رزين ، رزين جامد كاتيوني نمك‌هاي كلسيم و منيزيم را از آب خارج مي‌كند. اين كار سختي آب را از بين مي‌برد. سختي موجود در آب باعث ايجاد مشكلات زيادي در سيستم‌هاي گرمايشي و سرمايشي مي‌شود.

يكي از رايج ترين كاربردها براي رزين تبادل آنيوني ، رنگ زدايي است. به عنوان مثال ، از رزين پروليتي A500ps براي سفيد كردن شربت قند مصرف مي‌شود. حذف سيليس ، نيترات ، آرسنيك ، تركيبات آلي و غيره از برنامه‌هاي ديگر است.اگر در زمينه نگهداري و شستشوي پوسته‌هاي آب‌تصفيه‌كن صنعتي يا سفارش عمليات مورد نياز سيستم خود به مشاوره نياز داريد ، با كارشناسان ما تماس بگيريد.روش‌هاي مختلف شستشوي پوسته‌هاي اسمز معكوس صنعتي را مطالعه كنيد

روش‌هاي مختلف شستشوي پوسته‌ اسمز معكوس صنعتي شامل موارد زير است:

فلش ممبرين صنعتي:

 از آب مقطر يا تصفيه شده براي شستشوي ممبرين‌هاي مصنوعي در سيستم مصرف مي‌شود. با مصرف از آب خام و تصفيه نشده براي تميز كردن ، دوباره ممبرين‌ها را رسوب مي‌دهد. شستشوي ممبرين صنعتي در سيستم‌هاي آب‌تصفيه‌كن صنعتي RO در شرايطي مانند موارد زير ضروري است:

خاموش شدن ناگهاني سيستم:
در برخي موارد ، سيستم‌هاي آب شيرين كن با اسمز معكوس ممكن است به دليل مشكلات فني در واحد پيش تصفيه ، قطعي برق يا عملكرد سيستم كنترل از مدار خارج شوند كه در اين صورت نياز به شستشوي مجدد وجود دارد.

خاموش كردن كوتاه مدت:
براي شستشوي فيلترهاي شني يا تعمير و نگهداري دوره اي برخي از قطعات مانند پمپ‌ها ، سيستم ممكن است براي مدت كوتاهي خاموش شود ، كه پس از خاموش شدن چنين نظافتي نياز به تميزكاري دارد.

از آنجا كه افت فشار در فرآيند فيلتراسيون فيلترهاي پوسته‌ي صنعتي باعث از كار افتادن آنها مي‌شود ، توجه به افت فشار در سيستم هنگام تميز كردن بسيار مهم است. حداكثر افت فشار در پوسته‌هاي صنعتي در طي فرايند شستشو دو بار در هر مرحله است.

روش‌هاي شستشوي RO صنعتي

ضد عفوني ممبرين صنعتي

در دستگاه‌هاي آب‌تصفيه‌كن صنعتي RO بايد به ضدعفوني كننده سيستم توجه شود تا از انسداد بيولوژيكي پوسته‌هاي صنعتي جلوگيري شود. توجه داشته باشيد كه شناخت رشد آلاينده‌هاي ميكروبي در فيلترهاي پوسته‌ي صنعتي بسيار دشوار است ، بنابراين در نمك زدايي صنعتي RO ، بايد از بيوسيدها مصرف شود تا از گرفتگي بيولوژيكي پوسته‌هاي صنعتي جلوگيري شود. در حقيقت ، سموم زيستي به عنوان سدي براي جلوگيري از رشد آلودگي‌هاي ميكروبي در فيلترهاي پوسته‌ي صنعتي مصرف مي‌شود و عامل مهمي در نگهداري فيلترهاي پوسته‌ي اسمز معكوس است. مصرف از بيوسيدها در سيستم‌هاي آب‌تصفيه‌كن صنعتي RO عامل مهمي در افزايش عمر و كارايي فيلترهاي پوسته‌يي است.


موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،

خريد دستگاه آب شيرين كن صنعتي

۱ بهمن ۱۳۹۹
۰۴:۳۶:۰۰
sed mehdi
نظرات (0)

خريد دستگاه آب شيرين كن صنعتي

اساس نقشه كشي سيستم تصفيه‌اب صنعتي

اساس كار دستگاه تصفيه‌اب صنعتيRO ، بر مبناي اسمز‌معكوس هست . اگر يك لايهي نيمه تراوا بين دو محلول با غلظت‌هاي متفاوت قرار گيرد ، مقداري از حلال از يك طرف لايه به طرف ديگر منتقل مي‌كند . جهت حركت معمولي حلال ( از پتانسيل شيميايي بيشتر به پتانسيل شيميايي كمتر) به گونه اي است كه محلول غليظ تر، رقيق مي‌كند. اگر ظرفي در دو طرف آن، آب خالص و آب شور موجود باشد در يك تراز، و وسط آن لايهي نميه تراوا باشد، آب خالص از لايه عبور كرده و وارد اب شور مي‌كند. خريد دستگاه آب شيرين كن صنعتي - مشخصات فني آب شيرين كن - طرز كار آب شيرين كن - قيمت آب شيرين كن 2000 ليتري - آب شيرين كن چيست - آب شيرين كن ويكي پديا - انواع آب شيرين كن خانگي - تحقيق در مورد آب شيرين كن - انواع آب شيرين كن خورشيدي - ليست شركت هاي سازنده آب شيرين كن - آب شيرين كن صنعتي

مشخصات فني آب شيرين كن

سيستم اب‌شيرين‌كن‌صنعتي

اگر به سيستم اجازه رسيدن به تعادل داده شود در آن صورت سطح آب نمك از سطح آب خالص بالاتر مي‌رود. اين اختلاف سطح در دو طرف لايه را فشار اسمزي گويند. با اعمال اين فشار در جهت معكوس، سطح تعادل اوليه حفظ خواهد شد و با اعمال فشار معكوس بيشتر، آب از جهت غليظ، به سمت آب خالص خواهد رفت و سمت تغليظ شده، سطح پايين تري خواهد گرفت. واضح است كه هدف در تصفيه‌اب صنعتي، تهيه آب شيرين از آب شور هست. بناجهتن با اعمال فشار اسمزي معكوس، مولكول‌هاي آب از نمك جدا خواهند شد .

طرز كار آب شيرين كن

قسمت‌هاي مختلف سيستم اب‌شيرين‌كن‌صنعتي

سيستم‌هاي تصفيه‌اب صنعتي ، شامل مراحل پيش تصفيه و مرحله عبور از لايه هست . معمولا خوراك تغذيه سيستم‌هاي تصفيه‌اب صنعتي ، از آب چاه يا اب دريا هست . خروجي سيستم بر مبناي نياز طرح ، داراي استاندارد مورد نظر در آن صنعت هست . از تصفيه‌اب صنعتي به طور عمده در سازنده محصولات مختلف صنعتي ، سازنده آب تميز و آب دارويي ، سازنده آّب شرب ، سازنده آب جهت مصارف كشاورزي و گلخانه اي و…. مصرف مي‌كند .

فناوري لايهيي در سيستم‌هاي تصفيه‌اب صنعتي ، امروزه يكي از پركاربردترين روش‌هاي سازنده آب شيرين و آب استاندارد هست . هلدينگ برتر ، با تجارب گروه تخصصي تجربه 15 ساله در اين عرصه، در زمينه تصفيه‌اب صنعتي و سيستم‌هاي تصفيه‌اب صنعتي ، يكي از پيشگامان اين فناوري هست .

قيمت آب شيرين كن 2000 ليتري

بخش پيش تصفيه در تصفيه‌اب صنعتي

آب ورودي به تصفيه‌اب صنعتي ، قبل از ورود به مرحله لايه و ممبرين ، بايد از فيلترهاي پيش تصفيه عبور كند . حدود 50 درصد هزينه تصفيه‌اب با روش اسمز‌معكوس در دستگاه‌هاي تصفيه‌اب صنعتي ، بخاطر تصفيه مقدماتي هست. ضمنا مي‌توان گفت كه پر دردسر ترين قسمت اين سيستم، لايهي آن هست. از اين رو ضروري است در مرحله قبل از لايه، حتما تصفيه مقدماتي صورت گيرد. پيش تصفيه مي‌تواند جهت مدل بخصوصي از لايه متفاوت باشد. مثلا پاك كلر از آب ورودي به سيستم تصفيه‌اب صنعتي، با لايهي پلي آميدي و يا تنظيم PH آب جهت جلوگيري از هيدروليز لايهي استات سلولزي بسيار ضروري هست .

يكي از مهم ترين دلايل تصفيه‌اب قبل از ورود به لايه‌ي سيستم اب‌شيرين‌كن‌صنعتي، جلوگيري از آلودگي لايه هست. در سيستم تصفيه‌اب صنعتي، آلودگي لايه شامل تجمع ذرات روي سطح لايه و يا داخل حفره‌هاي آن است كه باعث اختلال در عملكرد آن مي‌كند و سبب آسيب به كل سيستم تصفيه‌اب صنعتي مي‌كند .

تصفيه‌اب صنعتي

آب شيرين كن چيست

مرحله تصفيه‌اب

آب خروجي از واحد پيش تصفيه وارد يك محفظه شامل المان‌هايي از نخ فشرده در هم پيچيده از جنس پلي پروپيلن (PP) مي‌گردد. اين واحد ذرات بزرگتر از 5 ميكرون موجود در آب را پاك مي‌نمايد تا از توليد آسيب به ممبرين‌ها جلوگيري به عمل آيد. سپس به منظور تامين فشار لازم، آب وارد يك پمپ فشار قوي يا پمپ طبقاتي (High Pressure Pump) مي‌گردد. آب با فشار بالا وارد محفظه‌هايي از جنس استيل و  يا FRP كه حاوي ممبرين‌هايي از جنس پلي آميد و از مدل Spiral Wound است، مي‌گردد. خروجي اين واحد شامل دو جريان غليظ و جريان رقيق با املاح بسيار پائين هست. بدين ترتيب آب بدون املاح مورد نظر تامين مي‌گردد. خريد دستگاه آب شيرين كن صنعتي - مشخصات فني آب شيرين كن - طرز كار آب شيرين كن - قيمت آب شيرين كن 2000 ليتري - آب شيرين كن چيست - آب شيرين كن ويكي پديا - انواع آب شيرين كن خانگي - تحقيق در مورد آب شيرين كن - انواع آب شيرين كن خورشيدي - ليست شركت هاي سازنده آب شيرين كن - آب شيرين كن صنعتي

آب شيرين كن

تصفيه‌اب صنعتي 30 متر مكعب

آب شيرين كن ويكي پديا

سيستم‌ها و تجهيزات برق، ابزاردقيق و كنترل ‏

تابلوي برق: جهت تامين شرايط كاركرد مناسب پمپ، كليد قطع و ‏وصل پمپ تغذيه ‏آب خوراك، كليد قطع و وصل دوزينگ پمپ و ساير نيازمندي ها

فلومتر: جهت اندازه گيري دبي آب تصفيه شده توليدي و آب دورريز‏

گيج فشار: جهت اندازه گيري فشار در قسمت‌هاي مورد نياز سيستم‏

پرشر سوييچ: جهت جلوگيري از زياد شدن و كم  شدن ميزان فشار بيش از مقادير تعيين شده‏

TDS‏ متر تابلويي: جهت نمايش مقدار كل جامدات محلول در آب‏

بخش‌هاي شستشو

 شستشوي هر مرحله بصورت جداگانه (CIP): اين سيستم معمولاً در دستگاه‌هاي تصفيه‌ابصنعتي بزرگ مورد مصرف قرار مي‌گيرد. وجود اين سيستم، باعث مؤثرتر شدن عمليات شستشو مي‌گردد.

فلاشينگ (Flushing): با بازگرداندن دوره اي بخشي از آب تصفيه شده جهت شستن و از بين بردن رسوبات ممبرين، تعداد شستشو‌هاي مورد نياز كم  شدن خواهد يافت. اين سيستم، مخصوصاً جهت سيستم اب‌شيرين‌كن‌صنعتي كه جهت تصفيه فاضلاب مصرف مي‌شوند، كاربرد زيادي دارد.

انواع آب شيرين كن خانگي

نقشه كشي سيستم‌هاي تصفيه‌اب صنعتي به روش اسمز‌معكوس با نرم افزارreverse osmosisSA

اصولا هر شركت سازنده كننده لايه، نرم افزار مخصوص جهت نقشه كشي سيستم اب‌شيرين‌كن‌صنعتي و انتخاب ممبرين‌ها و تعداد آن‌ها، به بازار عرضه مي‌كند. ممبرين‌هاي مصرف شده در شركت هلدينگ برتر، محصول كارخانه فيلمتك آمريكا بوده و نرم افزار نقشه كشي اين شركت، نرم افزارreverse osmosisSA هست. نقشه كشي سيستم تصفيه‌اب صنعتي با مصرف از اين نرم افزار، توسط كارشناسان و متخصصان اين شركت انجام شده و مطابق با نقشه كشي صورت گرفته، دستگاه صنعتي فوق جهت تصفيه‌اب ، در كارگاه اين شركت سازنده و ساخته خواهد شد .

تحقيق در مورد آب شيرين كن

قيمت دستگاه تصفيه‌اب صنعتي

هلدينگ صنعت‌هاي برتر يكي از بزرگترين سازنده كنندگان دستگاه‌هاي تصفيه‌اب صنعتي در ايران آمادگي خود را بمنظور تامين قطعات ، تعميرات و سازنده انواع تصفيه‌اب به روش اسمز‌معكوس اعلام مي‌نمايد. خريد دستگاه آب شيرين كن صنعتي - مشخصات فني آب شيرين كن - طرز كار آب شيرين كن - قيمت آب شيرين كن 2000 ليتري - آب شيرين كن چيست - آب شيرين كن ويكي پديا - انواع آب شيرين كن خانگي - تحقيق در مورد آب شيرين كن - انواع آب شيرين كن خورشيدي - ليست شركت هاي سازنده آب شيرين كن - آب شيرين كن صنعتي

جهت تعيين قيمت سيستم اب‌شيرين‌كن‌صنعتي بايد فاكتورهاي مختلفي را مد نظر قرار داد. برخي از اين پارامترها شامل موارد زير مي‌باشند:

• ميزان خلوص آب تصفيه شده

• مرغوب آب ورودي

• حجم آب تصفيه شده مورد نياز در يك روز

• تعداد ممبرين‌هاي به كار رفته در دستگاه با توجه به مدل كاربرد و ظرفيت دستگاه

• قدرت پمپ‌هايreverse osmosis (دستگاه‌هاي با ظرفيت بالاتر به پمپ با قدرت بيش‌تري نياز دارند)

• برند قطعات به كار رفته در دستگاه

• مدل و جنس شاسي و لوله‌كشي

• اتوماسيون دستگاه (مصرف از PLC يا ديگر سيستم‌هاي كنترلي)

• مدل آلاينده‌هايي كه بايد از آب پاك شوند.

انواع آب شيرين كن خورشيدي

مكانيزم اسمز‌معكوس (Reverse Osmosis) يا شيرين كردن آب روشي جهت جداسازي ناخالصي‌ها از آب ميباشد. در اين روش عامل جداسازي اعمال فشار مكانيكي است. در حال حاضر مكانيزم اسمز‌معكوس نقش بسيار مهمي در تصفيه آب دارد. در دستگاه اب‌تصفيه‌كن‌ro  ، آب خوراك توسط پمپ به درون محفظه اي كه داراي لايهء نيمه تراوا هست پمپاژ مي‌كند. به اين دليل كه تقريبأ تنها آب خالص مي‌تواند از لايهء عبور كند، آب تقريبأ خالص در يك طرف لايهء و آب تغليظ شده از ناخالصي‌ها در طرف ديگر لايه جمع آوري ميگردد.

ليست شركت هاي سازنده آب شيرين كن

دسته بندي: اب‌تصفيه‌كن‌ro

دستگاه اب‌تصفيه‌كن‌ro  ( به اختصار دستگاهreverse osmosis ) يا همان دستگاه آب شيرين كن يكي از محصولات و سيستم‌هاي تصفيه‌اب است كه در ابعاد و مصارف صنعتي نقشه كشي و ارائه مي‌كند. مكانيزم اسمز‌معكوس (Reverse Osmosis) يا شيرين كردن آب روشي جهت جداسازي ناخالصي‌ها از آب ميباشد. در اين روش عامل جداسازي اعمال فشار مكانيكي است.

در حال حاضر روش اسمز‌معكوس نقش بسيار مهمي در تصفيه آب دارد. در تصفيه‌اب به روش اسمز‌معكوس ، آب خوراك توسط پمپ به درون محفظه اي كه داراي لايهء نيمه تراوا هست پمپاژ مي‌كند. به اين دليل كه تقريبأ تنها آب خالص مي‌تواند از لايهء عبور كند، آب تقريبأ خالص در يك طرف لايهء و آب تغليظ شده از ناخالصي‌ها در طرف ديگر لايه جمع آوري ميگردد.

آب شيرين كن صنعتي

دستگاه اب‌تصفيه‌كن‌ro  صنعتي

سيستم اب‌شيرين‌كنRO يا همان دستگاه آب شيرين كن مي‌تواند به صورت پيوسته كار كند و توانايي كم  شدن TDS آب خوراك را تا 95% را دارد. پاك باكتري‌ها، ويروس‌ها و ديگر ميكرواورگانيسم‌ها با مصرف از مكانيزم اسمز‌معكوس (Reverse Osmosis) تقريبا صددرصد هست. همچنين اسمز‌معكوس ميتواند 99% مواد معدني و 97% مواد آلي و كلوئيدي آب را پاك نمايد. خريد دستگاه آب شيرين كن صنعتي - مشخصات فني آب شيرين كن - طرز كار آب شيرين كن - قيمت آب شيرين كن 2000 ليتري - آب شيرين كن چيست - آب شيرين كن ويكي پديا - انواع آب شيرين كن خانگي - تحقيق در مورد آب شيرين كن - انواع آب شيرين كن خورشيدي - ليست شركت هاي سازنده آب شيرين كن - آب شيرين كن صنعتي

اسمز‌معكوس و اسمز معمولي

پديده اسمز يك مكانيزم معمولي است. در اين مكانيزم آب بدون نياز به انرژي جريان پيدا مي‌كند. اما جهت توليد جريان در جهت معكوس نياز به وارد آوردن فشار به آب‌هاي شور ميباشد. علاوه بر اين لايهي اسمز‌معكوس يك لايهي نيمه‌ تراوا است. به همين علت به مولكول‌هاي آب اجازه عبور مي‌دهد، اما از عبور موادي نظير نمك‌هاي محلول، مواد آلي، باكتري‌ها و … جلوگيري مي‌كند.

مكانيزم تصفيه اسمز‌معكوس

مكانيزم تصفيه اسمز‌معكوس و اسمز معمولي

جهت عبور آب از اين لايه نياز به توليد فشاري بيشتر از فشار اسمزي توليد شده ناشي از تفاوت غلظت محلول‌ها در سمت محلول غليظ‌ تر است. اگر اين ميزان فشار توليد شود، آب از لايه عبور مي‌كند. در عين حال نمك‌ها و يون‌هاي محلول در آن از لايه عبور نمي‌كنند. بدين‌ ترتيب عمليات تصفيه‌اب و پاك نمك‌ها انجام شده و بسياري از آلودگي‌ها و ناخالصي‌هاي آب پاك خواهند شد.

پيش تصفيه دستگاه اسمز‌معكوس (RO)

تصفيه مقدماتي آب ورودي به دستگاه اسمز‌معكوس ياreverse osmosis ، به منظور مصرف بهينه از ممبرين‌ها و زياد شدن زمان كاركرد ممبرين انجام مي‌گيرد و در طي اين عمليات آب آماده عبور از ممبرين مي‌كند. عمليات تصفيه مقدماتي آب ورودي شامل مراحل زير است.

جداسازي ذرات معلق جامد: مواد معلق و كلوئيدي موجود در آب موجب گرفتگي ممبرين مي‌كند. ميزان رسوب گذاري آب وردي با انديس SDI تعيين مي‌گردد و لازم است كه مقدار آن كمتر از حد مجاز باشد. به منظور كم  شدن كدورت و ذرات معلق آب از فيلتر شني و فيلتر ميكروني با منافذ 5 ميكرون مصرف مي‌كند.

پاك ميكرواورگانيسم ها: وجود ميكرواورگانيسم‌ها همانند باكتري‌ها مي‌تواند موجب گرفتگي ميكروبي ممبرين شود. و حتي در برخي موارد آنزيم‌هاي ترشح شده از ميكرواورگانيسم‌ها بر روي ممبرين اثر تخريبي دارد. به همين دليل لازم آب قبل از ورود به دستگاهreverse osmosis ضد عفوني گردد. جهت ضد عفوني آب مي‌توان از انواع روش‌هاي ضد عفوني آب مصرف كرد. در صورت مصرف از كلرين جهت ضد عفوني به دليل اثر تخريبي كلر بر روي ممبرين‌ها بايد كلر قبل از ورود به ممبرين پاك شود كه اين كار توسط تزريق متابي سولفيت انجام مي‌كند.

پاك بار آلي: به منظور كم  شدن بار آلي و يا جداسازي كلر باقيمانده در آب ورودي از بسترهاي كربن فعال مصرف مي‌كند.

كنترل عوامل رسوب كننده: مواد اكسيد شونده هماننده اكسيد‌ها و هيدرواكسيدهاي آهن، منگنز و سيليس مي‌تواند در طي مكانيزم نمك زدايي مشكلاتي را بوجود آورند و در نتيجه كارايي ممبرين كم  شدن يابد. تركيب هگزا متافسفات را مي‌توان جهت كنترل عوامل رسوب كننده مصرف كرد.

تنظيم pH: تنظيم نمودن pH آب به منظور زياد شدن عمر لايه و جلوگيري از رسوب كردن برخي املاح امري ضروري است. عمر مفيد ممبرين‌ها در pH نامناسب به دليل هيدروليز شدن كم  شدن مي‌يابد.

دستگاه اب‌تصفيه‌كن‌ro reverse osmosis

مكانيزم تصفيه در روش اسمز‌معكوس

سيستم تصفيه اسمز‌معكوس صنعتي شامل پيش فيلتر چند رسانه اي، سختي گير آب يا سيستم دوزينگ ضد انعقاد، سيستم دوزينگ كلرزدايي، واحد اسمز‌معكوس با لايه‌هاي نيمه تراوا، و استريلايزر  UV يا كلر زني پس از تصفيه است. اين دستگاه‌ها با فن آوري اسمز‌معكوس با فيلترهاي چند رسانه اي، جهت انتقال آب ورودي و پاك ذرات بزرگتر از 10 ميكرون را اعمال مي‌كنند. سپس آب توسط يك ماده شيميايي ضد انعقاد تزريق مي‌كند تا سختي آب را كنترل كند و باعث آسيب رساندن به لايه‌هاي داخل دستگاه نشود. اين گزينه‌هاي پيش تصفيه توانايي پاك سختي، كلر، بو، رنگ، آهن و گوگرد را دارند. خريد دستگاه آب شيرين كن صنعتي - مشخصات فني آب شيرين كن - طرز كار آب شيرين كن - قيمت آب شيرين كن 2000 ليتري - آب شيرين كن چيست - آب شيرين كن ويكي پديا - انواع آب شيرين كن خانگي - تحقيق در مورد آب شيرين كن - انواع آب شيرين كن خورشيدي - ليست شركت هاي سازنده آب شيرين كن - آب شيرين كن صنعتي

اب‌تصفيه‌كن‌ro

در مرحله بعد آب به واحد اسمز‌معكوس انتقال پيدا مي‌كند كه در آن يك پمپ فشار بالا فشار بسيار زيادي را به محلول بسيار متمركز وارد مي‌كند. به اين ترتيب نمك‌هاي باقيمانده ، مواد معدني و ناخالصي‌هايي كه پيش فيلتر نميتواند آن‌ها را بگيرد در اين مرحله جدا مي‌شوند. آب تازه قابل آشاميدن از انتهاي كم فشار لايه خارج مي‌كند در حاليكه نمك ها، مواد معدني و ساير ناخالصي‌ها از انتهاي ديگر تخليه مي‌شوند. در نهايت، آب از طريق يك استريلايزر UV (يا پس از كلرينگ) عبور داده مي‌كند تا باعث از بين رفتن هر مدل باكتري و ميكروبي باقي مانده در آب مي‌كند.

تجهيزات اصلي در دستگاه اسمز‌معكوس ساخت شركت

سيستم پيش تصفيه شامل فيلتر شني ، فيلتر كربني و فيلتر ميكروني.

لايهء نيمه تراوا (Membrane) ساخت DOW امريكا.

محفظه تحت فشار(Pressure Vessel) ساخت Codeline امريكا.

پمپ فشار قوي(High Pressure Pump) ساخت Grundfos دانمارك.

پكيج تزريق آنتي اسكالانت شامل پمپ تزريق ساخت اروپاي غربي و مخزن.

شاسي استقرار از جنس استنلس استيل.

تابلوي كنترل تمام اتوماتيك.

سيستم CIP

تجهيزات و ابزار كنترلي سيستم اسمز‌معكوس مانند فلومتر، مانومتر اندازه گيري فشار ، pH متر، الكتروكنداكتيويتي متر (هدايت سنج).

لوله و اتصالات استنلس استيل 316 جهت خطوط تحت فشار و UPVC جهت خطوط فشار پائين.

شير فلكه‌هاي تنظيم جريان، شيرهاي نمونه گيري و شير فشار شكن.

كنترل كننده فشار بالا و پايين(Low Pressure Switch & High Pressure Switch).

اجزاي دستگاهreverse osmosis صنعتي

خريد دستگاه آب شيرين كن صنعتي - مشخصات فني آب شيرين كن - طرز كار آب شيرين كن - قيمت آب شيرين كن 2000 ليتري - آب شيرين كن چيست - آب شيرين كن ويكي پديا - انواع آب شيرين كن خانگي - تحقيق در مورد آب شيرين كن - انواع آب شيرين كن خورشيدي - ليست شركت هاي سازنده آب شيرين كن - آب شيرين كن صنعتي

كاربرد سيستم اب‌تصفيه‌كن‌ro  صنعتي

كاربردهاي دستگاه اب‌تصفيه‌كن‌ro  بسيار متنوع بوده و صنعت‌هاي گوناگون را شامل مي‌كند.

تصفيه و بازيافت فاضلاب سازنده شده از صنعت‌هاي توليدي فلزكاري و آبكاري ؛

صنعت چاپ و ساخت مواد نيمه رسانا ؛

صنعت‌هاي سازنده خودرو (تصفيه و بازيافت آب مورد مصرف جهت تميز كردن و نقاشي)؛

توليدات مواد غذايي و نوشيدني (فاضلاب غليظ شده جهت مصرف مجدد و كم  شدن BOD قبل از تخليه)؛

آب‌هاي زيرزميني و محل دفن زباله‌ها (پاك نمك‌ها و فلزات سنگين قبل از تخليه)

بويلرها و پيش تصفيه در برج خنك كننده

پيش تصفيه در سيستم‌هاي تصفيه‌اب با خلوص بالا

توليدات ارگانيك داروسازي

قيمت دستگاه تصفيه اسمز‌معكوس

مزاياي مصرف از سيستمهاي اب‌تصفيه‌كن‌ro  در صنعت

آب به عنوان يك ماده خوراك در سازنده محصولات مختلف مورد مصرف قرار مي‌گيرد. بناجهتن جهت رفع برخي نيازها ممكن است نياز به مشخصات خاصي از آب وجود داشته باشد كه تنها با مصرف از آب خوراكreverse osmosis قابل دستيابي است.ا

آب همچنين جهت خنك كردن برخي ماشين آلات مصرف مي‌كند كه جهت مدت زمان زيادي كار مي‌كنند و مي‌تواند باعث مشكلاتي از قبيل زياد شدن حرارت، سايش بيش از حد و… شود. مرغوب خوب آب مي‌تواند اطمينان حاصل كند كه ماشين آلات به خوبي خنك مي‌شوند.

به عنوان يك حلال تميز كننده، آب در صنعت‌هاي مختلف جهت تميز كردن دستگاه‌ها و ظروف خاص يا تميز كردن ماشين آلات حساس به آب سخت مصرف مي‌كند. از اين رو، از طريق آب تهيه شده با مكانيزم اسمز‌معكوس، مي‌توان جهت رسيدن به يك مدل خاص آب كه جهت تميز كردن مناسب است، دست پيدا كرد. خريد دستگاه آب شيرين كن صنعتي - مشخصات فني آب شيرين كن - طرز كار آب شيرين كن - قيمت آب شيرين كن 2000 ليتري - آب شيرين كن چيست - آب شيرين كن ويكي پديا - انواع آب شيرين كن خانگي - تحقيق در مورد آب شيرين كن - انواع آب شيرين كن خورشيدي - ليست شركت هاي سازنده آب شيرين كن - آب شيرين كن صنعتي

نياز به تامين آب شيرين و آشاميدني در بسياري از مناطق دنيا به يكي از موارد اساسي جوامع تبديل شده است. در سال‌هاي اخير و با توجه به بحران كمبود آب و خشكسالي در بسياري از نقاط جهان از سيستم‌هاي تصفيه اسمز‌معكوس جهت شيرين كردن آب درياها و اقيانوس‌ها مصرف مي‌كند. از اين رو به اين سيستم‌هاي تصفيه‌اب عنوان دستگاه آب شيرين كن دريايي يا سيستم اب‌شيرين‌كنشور  نيز اطلاق مي‌گردد.

اب‌تصفيه‌كن‌ro

سيستم تصفيه اسمز‌معكوس صنعتي

مراحل تصفيه‌اب در دستگاه اب‌تصفيه‌كن‌ro

1- پيش ‌تصفيه‌اب:

در آبها آلودگي‌هاي مختلفي وجود دارد. برخي از اين آلودگي‌ها بهتر است قبل از ورود به سيستم اسمز‌معكوس حدف شوند تا علاوه بر اثر گذاري بر مرغوب نهايي آب، باعث زياد شدن طول و مرغوب عملكرد فيلترهاي اسمز‌معكوس شوند.

اين آلودگي‌ها مي‌تواند شامل ذرات جامد معلق، انواع گازها و فلزات سنگين باشد. اين آلودگي‌ها در مرحله پيش تصفيه توسط فيلترهايي مانند فيلتر شني، فيلتر كربني و فيلتر‌هاي رسوب گير پاك شوند.

2- پمپ‌هاي فشار بالا:

در مرحله پيش تصفيه، املاح معلق توسط فيلتر شني،  و رنگ، بو، مزه و كلر آزاد موجود در آب توسط فيلتر كربني حدف مي‌شوند. اما اين عمليات در مرحله پيش تصفيه يون‌ها و نمك‌هاي موجود در آب را حدف نمي‌كند. پس با روش اسمز‌معكوس بايد جهت پاك آنها اقدام كرد. در اين مرحله بايد فشاري بيشتر از فشار اسمزي توليد كرد. اين فشار توسط پمپ‌هاي مخصوص (پمپ‌هاي طبقاتي و در برخي موارد پمپ‌هاي پيستوني) تامين مي‌شوند.

جهت انتخاب پمپ مناسب بايد پارامتر‌هاي مانند ميزان آلودگي آب ورودي، مرغوب آب خروجي و دبي آب را در نظر گرفت. انتخاب پمپ‌هاي مناسب بر قيمت دستگاه‌هاي تصفيه‌اب صنعتي تاثير گذار خواهد بود. امروزه در بازار انواع پمپ‌هاي اروپايي، چيني و ايراني در دستگاه‌هاي آب شيرين كن مصرف مي‌كند.

3- فيلترهاي اسمز‌معكوس (RO):

تصفيه نهايي آب و پاك يون‌ها با روش اسمز‌معكوس انجام مي‌كند. اساس روش اسمز‌معكوس توليد فشار بالاتر از فشار اسمزي توسط پمپ‌ها و حركت معكوس آب از درون فيلترهاي نيمه‌تراواي اسمز‌معكوس از فشار اسمزي بالاتر به فشار اسمزي پايين‌تر هست. انتخاب فيلتر‌هاي با نقشه كشي و چيدمان مناسب سبب زياد شدن بازدهي دستگاه آب اسمز‌معكوس صنعتي ، زياد شدن بازيابي آب، و كم  شدن فاضلاب مي‌كند. خريد دستگاه آب شيرين كن صنعتي - مشخصات فني آب شيرين كن - طرز كار آب شيرين كن - قيمت آب شيرين كن 2000 ليتري - آب شيرين كن چيست - آب شيرين كن ويكي پديا - انواع آب شيرين كن خانگي - تحقيق در مورد آب شيرين كن - انواع آب شيرين كن خورشيدي - ليست شركت هاي سازنده آب شيرين كن - آب شيرين كن صنعتي

4- گندزدايي آب خروجي:

علاوه بر پاك مواد معلق ، رنگ، بو، مزه، يون‌ها و نمك ها، منابع آب‌هاي مختلف مي‌توانند حاوي انواع ويروس‌ها و باكتري‌ها نيز باشد. حدف اين ويروس‌ها و باكتري‌ها در سيستم‌هاي تصفيه‌اب صنعتي و آب شيرين كن‌ها توسط روش گند زدايي مانند فيلترهاي اشعه فرابنفش (UV) انجام مي‌كند.

مشخصات دستگاه تصفيه اسمز‌معكوس شركت

قابليت پاك موثر تمامي املاح محلول موجود در آب تا 99%.

قابليت سازنده با ظرفيت بين 5 تا 10000 متر مكعب در شبانه‌ روز.

جداسازي تركيبات مولد رنگ، مزه و بو در آب.

قابليت تصفيه انواع آب‌هاي سطحي و زير زميني.

قابليت تصفيه آب دريا تا شوري 50000 ميلي‌گرم بر ليتر.

قابليت پاك تمامي آلاينده‌هاي آلي، غير آلي و ميكروبي از آب تا 98%.

قابليت توليد آب با خلوص بسيار بالا (آب مقطر) متناسب با نياز مشتري.

عدم كاربرد تركيبات زيان بخش جهت انسان.

عدم تحميل هر گونه آثار منفي بر محيط زيست.

مصرف پايين انرژي و راندمان بالاي سيستم.

هزينه نصب، راه اندازي و نگهداري تعميرات پايين سيستم.

قابليت نقشه كشي و ساخت دستگاه درون كانتينر بصورت پرتابل.

قابليت كاركرد سيستم بصورت پيوسته، مداوم 24 ساعت در شبانه روز.

مصرف از مواد اوليه و تجهيزات مرغوب.

نقشه كشي علمي و اصولي مطابق استانداردهاي جهاني.

يك سال گارانتي و 10 سال خدمات پس از فروش.

پشتيباني فني مادام العمر دفتر مركزي.

دستگاه اب‌تصفيه‌كن‌ro reverse osmosis

دستگاه اب‌تصفيه‌كن‌ro reverse osmosis صنعتي

نقشه كشي سيستم اب‌شيرين‌كنRO، اسمز‌معكوس

يك سيستم تصفيه‌اب صنعتي كه به درستي و به شكل بهينه نقشه كشي شود بايد بتواند حداقل بين ۹۵٪ تا ۹۹٪ ناخالصي‌هاي موجود در آب ورودي را از آن پاك كند. جهت نقشه كشي سيستم تصفيه اسمز‌معكوس نياز است تا پارامترهاي مشخصي در نظر گرفته شود. خريد دستگاه آب شيرين كن صنعتي - مشخصات فني آب شيرين كن - طرز كار آب شيرين كن - قيمت آب شيرين كن 2000 ليتري - آب شيرين كن چيست - آب شيرين كن ويكي پديا - انواع آب شيرين كن خانگي - تحقيق در مورد آب شيرين كن - انواع آب شيرين كن خورشيدي - ليست شركت هاي سازنده آب شيرين كن - آب شيرين كن صنعتي

فشار جريان آب ورودي به دستگاه

فشار جريان خروجي از سيستم

دبي جريان آب ورودي

دبي آب تصفيه‌ شده توسط دستگاه اسمز‌معكوس

فشار جريان فاضلاب خروجي

هدايت الكتريكي (EC ) آب ورودي

هدايت الكتريكي آب خروجي از دستگاهreverse osmosis

دماي محيط و دماي آب ورودي به سيستم

قيمت دستگاه تصفيه اسمز‌معكوس (RO) صنعتي

شركت در زمينه نقشه كشي و اجراي سيستم‌هاي تصفيه‌اب صنعتي به روشreverse osmosis نيز فعاليت دارد. از آنجايي كه اين سيستم داراي تجهيزات گوناگوني مي‌باشد قيمت آن نيز مي‌تواند متغير باشد. لذا جهت آگاهي بيشتر در مورد قيمت دستگاه اسمز‌معكوس (RO) صنعتي و جزئيات ساخت و نصب اين سيستم تصفيه‌اب صنعتي مي‌توانيد با كارشناسان ما تماس حاصل كنيد .


موضوعات مرتبط:
[ ۱ ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به تصفيه آب است. || طراح قالب monoblog.ir